oczyszczanie organizmu, detoks, kupujnaturalne, zdrowy styl życia, zdrowa żywność, dieta, odchudzanie

Oczyszczanie – moda czy konieczność ?

Przychodzi wiosna a razem z nią słońce, robi się coraz cieplej a my stajemy przy lustrze i zadajemy sobie pytanie czy to naprawdę ja? Za chwilę mamy milion pomysłów bieganie, siłownia, dieta, najczęściej po tygodniu brakuje nam czasu, a jak nie widzimy „efektu  wow”  to  nasza motywacja słabnie i to początek końca naszego detoksu.

Co to w ogóle jest detoks?

Detoks, oczyszczanie, odtruwanie to potocznie usuwanie toksyn z naszego organizmu, służą temu nasze nerki i wątroba. Te narządy są filtrami które kiedy dobrze się odżywiamy, prowadzimy ruchliwy tryb życia funkcjonują dobrze ale wystarczy chwila nieuwagi i zaczynają się problemy.

Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku – wchłaniamy dużo spalin samochodowych, metali ciężkich w tym rtęci i kadmu. Z pokarmem wprowadzamy do organizmu wiele sztucznych substancji, barwników, zagęszczaczy i utwardzaczy poprawiających smak. Stosujemy kosmetyki które najczęściej zawierają niekorzystne dla nas parabeny, sięgamy po używki. Wszystkie te czynniki kumulują się i prowadzą do tego, że organizm przeciętnego człowieka w ciągu roku gromadzi w sobie 8 kg substancji szkodliwych. Może to powodować:

  • pogorszenie samopoczucia
  • spadek energii i koncentracji ,przewlekłe zmęczenie
  • problemy z pamięcią
  • problemy z odpornością, wzrokiem
  • osłabieniu ulegają włosy, skóra i paznokcie

Ale także mogą utrudnić odchudzanie i być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Jak się tego pozbyć?

Wielu z nas się zastanawia, jeśli w ciągu roku możemy zgromadzić ok. 8kg toksyn, a latami nic nie zmieniamy w swoich przyzwyczajeniach to w jakim stanie jest nasz organizm po tylu latach. I tutaj jest odpowiedź na wiele naszych problemów zdrowotnych. Ponadto w przewodzie pokarmowym zagnieżdżają się różnego rodzaju pasożyty.

Oczyszczanie powinno odbywać się etapami. Najrozsądniej jest w pierwszym etapie wspomóc pracę wątroby, gdyż pełni ona wiele ważnych funkcji w organizmie, filtruje i oczyszcza krew oraz usuwa szkodliwe produkty przemiany materii.

Post dr. Dąbrowskiej

Pierwszym sposobem oczyszczania jest bardzo popularny post dr. Dąbrowskiej to indywidualnie dopasowana dieta warzywno – owocowa , kuracja ta jest dwuetapowa.

1. Etap jest bardzo rygorystyczny: można jeść tylko warzywa i niewielkie ilości owoców, aby organizm przestawił się na „samotrawienie”. Co to znaczy? Deficyt energetyczny sprawia, że organizm wykorzystuje najpierw zapasy glikogenu wątrobowego i mięśniowego, a gdy te się wyczerpią – uruchamia zapasy tkanki tłuszczowej. Pierwszy etap trwa, w zależności od wskazań, od kilku dni do kilku tygodni.

2. Etap diety dr Dąbrowskiej to wyjście z postu. Polega na stosowaniu diety bazującej na warzywach i owocach, ale też innych składnikach stanowiących podstawę zdrowego odżywania, takich jak: pełnoziarniste produkty zbożowe czy produkty mleczne. Ten etap powinien być kontynuowany przez resztę życia. Z diety należy na stałe wykluczyć alkohol, kawę, papierosy, białą mąkę, rafinowany cukier czy produkty typu instant.

Dla zapracowanych

Kolejna kuracja jest dla tych bardziej zapracowanych, jest to zestaw Colon Pack z firmy Mitra, składa się on z trzech produktów:

  • Parasine Plus – suplement w postaci tabletek, który ma w sobie m.in.: orzech włoski, mięte pieprzową, czosnek pospolity oraz tymianek. Te składniki mają na celu niszczyć mikroorganizmy, grzyby, bakterie, pasożyty.
  • Cofiber – to błonnik, poprawia perystaltykę jelit, usuwa zaległe produkty przemiany materii. Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania wątroby i oczyszczenia nerek.
  • Naturalna herbata oczyszczająca Mitra przyspiesza usuwanie toksycznych substancji, ułatwia wypróżnianie.

Cały zestaw skomponowany został by usuwać pasożyty i grzyby z organizmu, a dodatkowo pomaga usunąć parę zaległych kilogramów. Kuracja trwa miesiąc i wielu osobom pomaga.

Nie zapomnij o napojach!

Warto do codziennego rytuału wprowadzić napoje, które przyspieszą nasz detoks np.:

By ułatwić usuwanie produktów ubocznych ważne jest by w czasie kuracji oczyszczającej pić dużo wody, około 2-3litry na dobę. Pamiętajmy tylko że żadna suplementacja bez wysiłku z naszej strony nie da efektów. Nie da się wszystkiego o detoksie powiedzieć w skrócie, dlatego do tego tematu wrócimy w kolejnym poście bardziej szczegółowo podzielimy go na dwa nasze największe problemy: pasożyty i grzyby .

Zapraszam;)

Udostępnij ten post swoim znajomym

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry